Zhubněte a načerpejte energii na podzim

20.10.2022

Podzim je tady a s ním přichází čas na hubnutí po letní sezóně grilování, zmrzlin a posezení na zahrádkách. A jaký způsob hubnutí zvolit? Doporučujeme keto dietu.

Keto dieta - co to je?

Dieta, která funguje na základě ketózy, tedy stavu, při kterém tělo využívá jako zdroj energie tuky místo sacharidů. Díky spalování tuků, které jsou uloženy v těle, začne člověk hubnout. A jak toho dosáhnout? Nejdůležitějším krokem je snížení příjmu sacharidů. Vynechání sacharidových příloh, pečiva, sladkostí, slazených nápojů a dalších druhů potravin je pro keto dietu naprosto klíčové.

Keto stravu si lze připravovat doma. Jejím základem by měl být dostatek bílkovin doplněný zdravými tuky a zelenou zeleninou. Užitečná jsou "instantní" keto jídla a za zmínku určitě stojí dietní balíčky Chia Shake.Co jsou dietní Chia Shake balíčky a jak fungují?

Jedná se o snadno a rychle připravitelná jídla, která při keto dietě pomáhají hubnout. Jsou navržena tak, aby navodila v těle stav ketózy. Balíčky Chia Shake obsahují lahodná jídla na dva až čtyři týdny a také dietní manuál -⁠ užitečný průvodce jednotlivými kroky keto diety. Můžete si tak vybrat z mnoha lahodných příchutí.


Pro hubnutí je také velmi důležitý správný příjem všech tělu prospěšných látek. Proto je třeba při výběru jídel volit kvalitní produkty plné bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů pro správné fungování organismu. Užitečné jsou také MCT oleje, které jsou při keto dietě velmi prospěšné. Jsou snadno stravitelné a díky jejich rychlé přeměně na ketony dodají tělu přesně tu dávku energie, kterou potřebuje, než se plně adaptuje na ketózu a udělají přechod na ni snadnějším.

Velmi důležitý je pravidelný režim.

Snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře - ani jedno z těchto jídel byste při keto dietě neměli vynechat. Všechna tato jídla lze z dietních balíčků snadno vykouzlit. K snídani si můžete dát sladké palačinky, dietní koktejl nebo ovocné smoothie. Jako svačinka poslouží chia pudink nebo proteinová tyčinka, která zasytí a dodá energii. K obědu si připravte krémovou polévku a k večeři třeba vaječnou omeletu. U všech jídel můžete vybírat z lahodných příchutí. Je také velmi důležité dbát na pitný režim, pravidelně spát a odpočívat.
Proč čekat s hubnutím na nový rok, když s keto dietou je to tak snadné. Stačí se jen rozhodnout a začít.

Chia Shake - Zdravé koktejly