Zima bez nemoci? Vyzkoušejte naše osvědčené tipy na imunitu.

08.12.2022

Nemocím je lepší se vyhýbat než je překonávat, a proto jsme pro Vás sepsali pár dobře fungujících tipů na to, co se osvědčilo nám. Podmínkou pevného zdraví jsou správně fungující střeva. Sídlí v nich až 70 % imunitního systému. Spousta dobrých bakterií ve střevech Vám zajistí pestrá a vyvážená strava, zdravý životní styl a užívání kvalitních suplementů.

Dopřejte si proto pravidelný a kvalitní spánek a spíte alespoň 7 -8 hodin každou noc ve stejnou dobu. Po probuzení nezapomeňte své tělo nabudit sklenicí teplé vody s chlorellou a spirulinou. Zelené supergreens mají plno nutrientů a příznivě ovlivňují střevní mikroflóru. Pomáhají zmírnit překyselení organismu a mají detoxikační a protivirové účinky.

Nevynechejte snídani a zahřejte se teplým jídlem. Vždyť kdo by neměl rád vůni snídaňové kaše se skořicí a medem? Skořice v kombinaci s medem představují jednu z nejúčinnějších přírodních forem prevence proti nachlazení, chřipce či angíně. Oba mají výrazné antibiotické a protizánětlivé účinky.

Důležitý je i pohyb na čerstvém vzduchu a chůze se počítá také! Po příjemné procházce na čerstvém vzduchu se doma zahřejte bylinným čajem - doporučuji šalvěj. Šalvěj se přezdívá bylinou nesmrtelnosti a má mimo jiné protizánětlivé a antioxidační účinky.Ulevuje od bolestí a zmírňuje záněty. Pomáhá při nachlazení, chřipce, astmatu a jiných respiračních chorobách.

Pokud náhodou nastydnete , tak Vás vždy podrží Echinacea či Muňa-Wira . Echinacea podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, normální funkci horních cest dýchacích a pomáhá i zdraví u močových cest. Muňa-Wira jsou perlami mezi peruánskými bylinami působícími na virová onemocnění. Jejich smícháním vzniká síla, která likviduje viry s nesmírnou účinností. Jsou silným přírodním antibiotikem a mají i analgetické účinky.

Chcete-li přežít život naplno ve zdraví a pohodě, je nezbytné naučit se zvládat stres, který je každodenní součástí života. Dle studií dlouhodobý stres potlačuje imunitní reakce organismu a tím zhoršuje imunitu. O to důležitější jsou proto antistresové aktivity jako meditace, jóga, pravidelné cvičení, věnování se koníčkům či setkávání se skutečnými přáteli. Svou mysl můžete podpořit i tinkturou z čínských bylinek - Jasná mysl. Duševní rovnováhu podporuje i Ginkgo, které pozitivně působí na normální činnost mozku, kognitivní funkce a paměť.

Dalším rituálem pro dobře fungující imunitu je užívání beta-glukanu, který má prokazatelné účinky na přirozenou obranyschopnost organismu. Na podporu jeho účinků je v tomto produktu přidána Acerola - nejsilnější přírodní zdroj vitamínu C - čímž se zvyšuje jeho účinnost.

Vitamin C je třeba přijímat v dostatečném množství denně, ideálně prostřednictvím ovoce a zeleniny, neboť patří mezi nejdůležitější antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi, pomáhá eliminovat příznaky respiračních infekcí a zkrátit trvání onemocnění.

Doplnit jej můžete i přírodní cestou prostřednictvím mrazem sušených prášků Camu - Camu , šípkovým práškem či práškem z černého rybízu, které mají výbornou vstřebatelnost.

Speciálně pro Vás jsme vytvořili i celou kategorii Máme Imunitu, kde najdete všechny produkty na jednom místě. 💛

Pevné zdraví Vám přeje Michal & Marek z MámeChuť.