Zimní číšlo časopisu RITUALS, cesta životem

29.10.2023

Editorial - Čas vánočního kouzla přichází

Říká se, že před úsvitem bývá největší tma. Měsíc listopad, měsíc vlády Štíra, se zdá být i přes svou ponurou krásu právě oním nejtemnějším obdobím, kdy jsme konfrontováni se svými vlastními stíny, hlubinami, neprobádanými zákoutími duše. Doba, kdy ze stromů opadalo listí a je mnohem více vidět do krajiny, na reliéfy skal, na vše, co příroda doposud zakrývala, přináší tu samou možnost i nám lidem. Mnohem více vidíme na to, co nám předchozí čas skryl, a nyní je potřeba přiznat si existenci toho, co je nevyřešené, případně námi obávané, to, čeho se dobrovolně zhostíme jen s nechutí. Přichází čas pojmenování, čas pravdy, čas přijetí, čas pochopení.

 
Znamení Štíra vystřídá znamení Střelce, který v sobě nese nadšení, optimismus a jas, který osvětlí temná zákoutí a rozvine opět radost, těšení se na adventní i vánoční čas, ale nejen to. Znamení Střelce nám přináší možnost rozvinout moudrost, nacházet důležité poznatky a informace, které nám doposud chyběly pro vytvoření smysluplného postoje vůči životu, který zahrnuje nejen jeho materiální, ale i duchovní aspekt.
Zimní slunovrat nastává 22. prosince, což je zároveň okamžik, kdy vstoupí Slunce do znamení Kozoroha. A letošní Štědrý večer? Konjunkce Jupitera a Selene ve znamení Býka v krásné vazbě na Slunce ve znamení Kozoroha přinášejí možnost opravdu požehnaných, šťastných Vánoc s dobrým poselstvím pro budoucí časy.

Vážení čtenáři přeji vám krásný podzimní i zimní čas.

Šéfredaktorka Markéta Vostrá