Živá voda pro zralou pleť

10.12.2021

Pružná pleť s minimem vrásek a pevnými konturami... To je přání snad každé ženy. Díky pečující řadě Line Killer od francouzské značky Rexaline nabývá tato skrytá touha poněkud reálnější podoby.
Vrásky jsou příčinou odvěkého boje mezi ženou a přírodou na poli krásy. A že proti nám stojí silní protivníci: genetická dispozice, špatná životospráva, stres, čas, a dokonce i samotná gravitace. Nevzdávejte se však předčasně a přinejmenším zbytečně. Existuje totiž jeden mocný spojenec, který vám pomůže vyhrát rovnou celou bitvu!

Voda jako klíč

Lidské tělo je ze 75 % tvořeno z vody, která má vliv nejen na naše vnitřní orgány, ale také na stav pleti a dokonce i vlasů. To, že naše tělo trpí dehydratací, nám jako první sdělí kůže - je suchá, na dotek drsná a náchylná k tvorbě vrásek. Dodat jí vláhu a udržovat ji v pleti v rovnováze je tak nejen tou nejlepší prevencí vzniku hlubších linek, ale také způsobem, jak zmírnit již napáchané škody. Stačí jen vsadit na ty správné ingredience.

Jednou z nich je tělu vlastní kyselina hyaluronová, která je výjimečná zejména pro svou schopnost zadržovat vodu. Náš organismus si ji dokáže tvořit sám, postupem času ale o tuto vlastnost pomalu přichází. Kolem 50tého roku života zůstává v těle něco málo kolem 50 % vody, což se neblaze podepisuje právě na pokožce - ta ztrácí svou pružnost, přirozený jas a začínají jí "zdobit" první linky.

Unikátní kompozice

To, že je nedostatečně hydratovaná pleť dobrým prostředím pro prohlubující se vrásky, si uvědomila značka Rexaline, která provedla sérii výzkumů s jasným cílem - objevit maximálně funkční recepturu, jež by se stala nosnou složkou všech pečujících produktů značky. V roce 2008 tak vznikl exkluzivní Rexaline Complex, duální kyselina hyaluronová zajišťující dvojí účinek. První složkou tohoto unikátního komplexu je kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotností, která dokáže kompenzovat ztrátu hydratace na povrchu pokožky a vytváří tak okamžitý vyhlazující efekt. Aby byl však účinek dostatečně znatelný, doplňuje ji fragmentovaná kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotností, jež umožňuje hlubší penetraci do pokožky, kde stimuluje přirozenou produkci kyseliny hyaluronové. Výsledkem je plnější pleť, redukce vrásek zevnitř a dlouhodobý účinek. Což ostatně potvrdily jak klinické testy, tak samohodnotící klinické testy založené na pocitové vnímavosti samotných spotřebitelek.

Hloubková péče

Protože mladší pleť vyžaduje jiný přístup než pleť po čtyřicítce, vyvinula značka Rexaline hned několik produktových linií vhodných pro různé druhy pokožky. Pokud hledáte opravdu silnou péči, jež si dokáže poradit i s výraznými vráskami, pak zkuste řadu Line Killer určenou pro zralou pleť. Jejím hlavním tajemstvím jsou tzv. "homing seeker" kapsle obsahující lipopeptidy, které dokážou rozpoznat receptory klíčových buněk a díky tomu umožňují proniknutí účinných látek do jejich nitra. A o které účinné látky vlastně jde? Kromě zapouzdřených lipopeptidů, jež stimulují syntézu bílkoviny podporující obnovu pokožky je to především zpevňující žitný extrakt, rozjasňující extrakt z moruše, výživné bambucké máslo, celá řada rostlinných olejů, a dle produktů ještě další nápomocné ingredience. V peelingu můžete navíc najít např. kyselinu glykolovou s jemným exfoliačním účinkem, v tělovém krému zase extrakt z dýňových semínek, který si dokáže poradit se striemi.

Komplexní přístup

Kolekce Line Killer zahrnuje celkem 9 jedinečných produktů, které se o vaši pleť i tělo postarají ve dne v noci. Kromě dvou anti-age denních krémů, z nichž jeden je určen pro velmi suchou pleť, můžete výhody čerpat z detoxikačního oleje, očního gelu obsahujícího tetrapeptid pro zmírnění otoků, omlazujícího séra, peelingu, ultimátní korekční péče pro pokožku těla, vysoce účinného obličejového architekt bi-séra, které vylepšuje obličejové kontury a dokonce dokáže zúžit dvojitou bradu a regenerační masky s čistým 24 karátovým zlatem, jež funguje jako skvělý přirozený antioxidant a stimulátor buněčného metabolismu.