Žluté kytičky

13.09.2021

Veřejná sbírka Český den proti rakovině se z tradičního květnového termínu posunula do podzimu - proběhne od 29. září.

Při letošní sbírce dárci dostanou ke kytičce se zelenou stužkou i informační letáček o prevenci nádorových onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. Liga proti rakovině upozorňuje na nádory těchto orgánů, protože jejich výskyt je v České republice vyšší než v ostatních evropských zemích.

Od středy 29. září do pátku 1. října oblečou tisíce dobrovolníků žluté tričko a vyrazí do ulic nabízet kytičky a letáčky. Pokud lidé "svého" dobrovolníka nepotkají, mohou podpořit aktivity Ligy proti rakovině i na dálku.

Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777.

Poté dárce obdrží kód, díky němuž si může stáhnout e-kytičku a umístit si ji na sociální sítě.

Zeptali jsme se předsedkyně Ligy proti rakovině Praha MUDr. Michaely Fridrichové, k čemu výtěžek sbírky slouží: "Náš trvalý úkol vidíme především v prevenci. Podporujeme řadu osvětových programů, určených dětem v mateřských školách, žákům a studentům, ale i široké veřejnosti. Základní tezí zůstává, že mnoha onemocněním jde zabránit dodržováním zdravého životného stylu. Liga také financuje výzkumné projekty, přispívá na přístrojové vybavení onkologických pracovišť, podporuje hospicová zařízení apod. Konkrétní pomoc spočívá v poradenství našich lékařek na Nádorové telefonní lince, po léta organizujeme a spolufinancujeme rekondiční pobyty onkologických pacientů a podporujeme pacientské organizace."

Liga proti rakovině Praha pracuje již více než 30 let ve prospěch zdraví občanů celé ČR.

www.lpr.cz