Značka Modibodi představuje první biologicky odbouratelné menstruační kalhotky na světě - ekologie menstruační hygieny na max!

19.10.2022

Modibodi, celosvětově známá značka menstruačního a inkontinenčního prádla, opět dokazuje, že lídrem ve svém oboru se stala právem, a to zejména díky svému nekompromisnímu přístupu k ekologii, přirozenosti a pohodlí. Po více než dvouletém vývoji nyní představila revoluční novinku - biologicky odbouratelné menstruační kalhotky Modibodi Biodegradable Bikini. Jsou vyrobené ze speciální kombinace materiálů a díky tomu se po dosloužení z 97 % přirozeně rozloží, dokonce 10x rychleji než běžné ekologické textilie.
Jinak se ženy dočkají klasického pohodlí a spolehlivosti tak, jak je u značky Modibodi zvykem. Modibodi Biodegradable Bikini mají klasický bikini střih, savá vrstva je určená pro středně silnou menstruaci (odpovídá cca 2 tamponům). Hlavní vnější materiál je velmi příjemný, tvoří jej směs přírodní tkaniny TENCEL a merino vlny. Kalhotky jsou k dostání v krásném tyrkysovém odstínu.

Funkční savá vrstva je samozřejmě i u těchto odbouratelných kalhotek na bázi merino vlny - Modibodi technologie Modifier je unikátní a kromě merino vlny využívá bambusovou viskózu a rozložitelný PU materiál.

Největší oříšek "k rozložení" byly tedy kupodivu lemy: "Hlavní překážkou biologické rozložitelnosti u většiny textilií je elastan, který materiálu dodává pružnost, a tím pádem pohodlnost při nošení. Spodní kalhotky mají typicky elastický pas a lem nohaviček. Tento problém jsme vyřešili použitím superjemné struktury žebrovaného úpletu v hlavní látce, aby si zachovávala svůj tvar i bez elastanu."

Cena biologicky odbouratelných menstruačních kalhotek Modibodi Biodegradable Bikini Moderate-Heavy: 890,- Kč

Více informací: www.modibodi.cz