Znáte moringu? Její benefity stojí za pozornost

14.02.2022

Říká vám něco pojem moringa? Pokud ne, určitě byste ji měli poznat. Jedná se o super-potravinu, která je ve formě prášku nebo tobolky a získává se z listů indického stromu, který je specifický vysokým obsahem látek, které jsou velice prospěšné pro zdraví. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí ji užívat.Hlavní předností moringy je její vysoký obsah cenných látek. Najdete v ní 15 aminokyselin a více jak 45 antioxidantů, což je skutečně výjimečné. Těžko byste hledali jiný přírodní výtažek, který se může pyšnit takhle bohatou kompozicí účinných látek. Mimo to, moringa obsahuje i železo, vápník, vlákninu, bílkoviny a taktéž i mnoho vitamínů.

Moringa tobolky. Jaký je ideální způsob užívání?

Moringa olejodárná je strom, z jehož listů se vyrábí moringa prášek. Ten je možné koupit buď v přirozené práškové podobě nebo ve formě tobolek. Co se užívání týče, praktičtějším řešením jsou jednoznačně moringa tobolky. Svou optimální denní dávku máte připravenu ihned, bez jakéhokoli dalšího vážení či měření správního množství. Další praktické pozitivum je, že tobolky můžete nosit pořád sebou, jak na delší cesty nebo do práce.

Snížení krevního tlaku a taky podpora růstu vlasů

Díky vysokému obsahu cenných látek, které moringa obsahuje má i mnoho příznivých účinků na lidské tělo. Silné antioxidanty se postarají o zneškodnění volných radikálů, které jsou příčinou stárnutí a mnoha dalších vážných chorob. Pomůžou urychlit hojení zápalů, regeneraci a v neposlední řade posílí celkovou obranyschopnost organismu.

Tím, že moringa podporuje produkci kreatinu, přispívá k urychlení růstů vlasů a také zabraňuje jejich vypadávání. V krevním oběhu napomáhá eliminovat nežádoucí cholesterol, čímž snižuje vysoký krevní tlak a činí tím celý kardiovaskulární systém zdravějším. Navíc, také podporuje činnost žaludku i střev. Studie prokazují, že může zmírnit projev cukrovky a taktéž zlepšit paměť i koncentraci.Nevěříte?

Vyzkoušejte si účinek moringy na vlastní kůži!