Zpátky do školy - co nezapomenout pořídit na začátek školního roku

20.08.2023

Pro rodiče je září obdobím velkých nákupů. Vybírají zájmové kroužky, ale hlavně shánějí nové školní pomůcky. Musí se obnovit psací pomůcky v penále, ale i výtvarné pomůcky pro hodiny výtvarné výchovy. Pro většinu rodičů je září opravdu náročný měsíc!

Abychom rodičům trochu pomohli se sháněním všech školních pomůcek, tak jsme vybrali nejdůležitější školní potřeby, které nesmí na nákupním listu chybět. Navíc na eshopu www.malovanykaminek.cz najdete ty nejdporučovanější produkty za skvělé ceny.

  • Propisky a pera - Jako jedna z prvních věcí se do školního penálu pořizuje psací pero a pro starší děti nová propiska. Na prvním stupni se používají více pera plnící.

  • ● Pastelky a voskovky - V každém penále jsou nutností pastelky. Pastelek je široký výběr a někdy je těžké se v té nabídce zorientovat. Díky správným popiskům na e-shopu je to pro Vás hračka.

  • ● Nůžky a lepidla - Tyto nenápadné pomůcky jsou též nedílnou součástí jak penálu, tak výtvarných potřeb. Dětské můžky mají ochranné prostředky a kulaté špičky.

  • ● Fixy - Fixy jsou jednou z nejoblíbenějších dětských výtvarných pomůcek. Pro dětskou školní tvorbu se nejvíce hodí fixy na vodní bázi, které je možné vyprat a umýt.

  • ● Tužky - Tužka je asi nejvíce flexibilní školní pomůcka. Většinou je potřeba několik druhů dle tvrdosti tuhy. S tužkou se rýsuje, píše i kreslí.

  • ● Tempery a vodovky - Hodiny výtvarné výchovy jsou naplněny tvořením všeho druhu. Děti se zde seznamují s barvami. Nejčastěji to jsou vodové barvy a temperové barvy. Pomocí těchto barev se děti naučí mícháním nacházet nové odstíny a rozvíjí se jejich fantazie.

  • ● Štětce a palety - Aby se děti mohly stát malíři v hodinách výtvarné výuky, potřebují k tomu štětce a paletu. Štětec by měl držet tvar. Vyzkoušejte například značku Artmagico

  • ● Pastely a uhly - Už na základní škole se děti seznamují s kresbou uhlem a malbou pastelem. Tyto křídové pomůcky učí děti stínovat a hrát si s barvami. Ty nejkvalitnější jsou od Koh-i-noor.

  • ● Pravítka, úhloměry a kružítka - V žádném penále by nemělo chybět malé pravítko. Starší děti, které už mají hodiny geometrie, se neobejdou též bez kružítka či úhloměru.

  • ● Sešity a barevné papíry - Sešity mají vždy své specifické označení 540 nebo 444. Co ta čísla znamenají? První číslo označuje velikost sešitu - 5 je formát A5, tedy menší sešit a 4 tedy A4 - velký sešit. Druhé číslo označuje počet listů 520 - znamená 20 listů, 540 listů 40. A poslední číslo pak určuje, zda-li se jedná o prázdné stránky - nula na konci. Stránky s řádky - 4ka na konci nebo čtverečkované - 5k na konci.

Nakupovat můžete ZDE