Zpět do školy s ikonickými batohy a novými doplňky Kånken

07.08.2022

Zpátky k hlasitým ranním budíkům, minutovým sprchám, rychlým snídaním a pospíchání z domova, abychom to stihli včas. Známe to všichni. Škola volá!

Švédský batoh Kånken byl navržen speciálně pro školáky v roce 1978, aby jim pomohl řešit problémy s bolestí zad. Vznikl tak jednoduchý a odolný čtvercový batoh, do kterého se pohodlně vešly dvoje desky formátu A4. Od té chvíle uplynulo už mnoho let a batohy Kånken nosí již několikátá generace dětí. A i když Kånken brzy objevili i lidé ostatních věkových kategorií a ze všech společenských vrstev, zachoval si po celou dobu své praktické funkce i původní vzhled školního batohu.

Dnes je Kånken k dispozici v široké škále barev, velikostí a verzí. A přestože je řada Kånken vnímána spíše jako městský fenomén, společnost Fjällräven si uvědomuje, že její popularita je také příležitostí, jak pomáhat více lidem objevovat a užívat si přírodu. Jedním z projektů, kterým Fjällräven pomáhá, je limitovaná kolekce batohů a doplňků Kånken Art. Jedno procento z prodeje všech výrobků z této kolekce jde přímo na financování iniciativy Arctic Fox Initiative. Tato iniciativa pomáhá společnosti Fjällräven podporovat projekty, v nichž je příroda vždy na prvním místě.

Mezi takové projekty patří i nezisková organizace Power To Be, která usnadňuje přístup do přírody dětem a rodinám žijícím s kognitivními, fyzickými, finančními nebo sociálními bariérami. "Trávení času v přírodě je pro děti velmi důležité. Poskytuje jim prostor pro hraní, zkoumání a bytí sebou samými. Podporujeme je v tom, aby v přírodě viděly nejen krásu, ale také to, že jsou součástí přírodního světa způsobem, který je jedinečný vzhledem k jejich schopnostem. Zároveň zajišťujeme, aby příroda byla místem, kde je každý vítán, začleněn a cítí sounáležitost," říká Carinna Kenigsberg z organizace Power To Be.

Všechny produkty jsou dostupné v kamenných prodejnách Fjällräven Shop a na www.fjallraven-shop.cz.