Osvěžující ložní povlečení pro letní dny: Pohodlí a styl v jednom

12.06.2023

Se blížícím se létem přichází i potřeba přizpůsobit naše domovy vyšším teplotám. Jednou z nejlepších investic do pohodlného a příjemného spánku je volba správného ložního povlečení. Pokud hledáte ideální variantu na léto, která vás ochladí a přinese do vaší ložnice osvěžující atmosféru, pak je tu pro vás skvělé řešení.

Kombinace lehkých, prodyšných materiálů a barev evokujících chladnou atmosféru nabízí vynikající letní ložní povlečení. Nejenže vám poskytne komfortní spánek, ale také oživí interiér vaší ložnice. Připravte se na zářivé letní ráno a vstupte do svěžesti každého dne s tímto dokonalým spojením pohodlí a stylu, které nabízí speciálně navržené ložní povlečení pro letní období.

Vysněné léto

Tropické vzory k létu nedomyslitelně patří. Obklopte se exotikou s bavlněným povlečením Paradise z aktuální kolekce od české značky Matějovský. Kombinací malby a kresby vznikl v designérském studiu originální motiv s nespoutanou flórou i faunou. Díky nejmodernějšímu digitálnímu tisku si vychutnáte každičký detail.

Námořnická klasika

Léto už je cítit ve vzduchu, a tak nezbývá než chytit svěží vítr do plachet a hurá vstříc novým dobrodružstvím! Neumíte si prázdniny představit bez svého oblíbeného pruhovaného trička? Zkuste letos obléknout do námořnických barev také svůj interiér. Uvidíte, jak se v něm budou suvenýry z cest krásně vyjímat! Barvy v námořnickém stylu hrají prim. Dominantní postavení v námořnické paletě zaujímají odstíny modré barvy – od safírově modré, ultramarínové, přes nebesky modrou až k Capri odstínu. Námořnický styl se neobejde ani bez bílé a syté červené barvy. Pro doplňkové barvy se porozhlédněte mezi odstíny šedomodré, světle i sytě žluté, pískové, ale nemusíte se ostýchat ani černé a zlaté barvy.

Náš tip: Nejluxusnější spánek, jaký jste kdy zažili

Na léto bambus

Kolekce bambusového povlečení a ručníků Luna vám v létě poskytne dokonalý komfort. Bambusové vlákno si vás získá skvělými termoregulačními vlastnostmi. Dokáže dobře pracovat s teplotními rozdíly. V každém ročním období bambus dýchá, zahřívá i chladí. V horku působí dokonce o 2 až 3 stupně chladněji než bavlna. A v zimě zase zaručeně lépe zahřeje.

Hebké bambusové vlákno se navíc postará i o tu nejcitlivější pokožku. "Bambusové vlákno obsahuje složku, díky které je přirozeně antibakteriální a bakteriostatické. Bambus se tak v přírodě dokáže chránit před bakteriemi a plísněmi, a stejným benefitem oplývají i ručníky z něj vyrobené. Proto je bambusové povlečení vhodné také pro osoby s velice citlivou pokožkou. Bambus navíc patří mezi obnovitelné zdroje, takže je jejich výroba ekologicky šetrná," vysvětluje Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradičního českého výrobce ložního povlečení a bytového textilu.